Viikko-ohjelma

Lasten ja nuorten syyskausi alkaa 27.8.2018

 

MAANANTAI

17.15-18.00

Tanssillinen voimistelu 6-7v, peruslajitaidot

Leena Heikkilä

Kurkelan koulu

18.00-19.00

Tanssillinen voimistelu 8-10v, peruslajitaidot

Leena Heikkilä

Kurkelan koulu

18.00-18.45

Temppuparkour 5-7v

Miia Podschivalow

Kalevan Koulu

18.45-19.45

Freegym 7-10v

Miia Podschivalow

Kalevan Koulu

TIISTAI

16.00-17.00

Tanssillinen voimistelu

11-15v.

Leena Heikkilä

Jaakkolan koulu

 

KESKIVIIKKO

16.30-18.00

Tanssillinen voimistelu

14-17v *

Leena Heikkilä

Jaakkolan koulu

17.00-18.00Minibicci 2011-2014 syntHanna TikkanenLapilan koulu

17.00-17.45

Temppujumppa 3-4v.

Eveliina Ohtonen

Svenskbacka skola

17.45-18.30

Temppujumppa 5-6v.

Eveliina Ohtonen

Svenskbacka skola

17.30-18.30                                JV Minivalmennus 2013-2014** Anna Arffman                  Kalevan koulu

 

TORSTAI

16.30-18.00

Tanssillinen voimistelu

11-15v

Leena Heikkilä

Jaakkolan koulu

17.00-18.30

Oneida, Tanvo 14-17v

Tarja Mahkonen

Jaakkolan koulu

PERJANTAI

17-17.45

Keijujumppa 3-4v

Eveliina Ohtonen

Kurkelan koulu

17.45-18.45

Keijujumppa 5-6v

Evelina Ohtonen

Kurkelan koulu

LAUANTAI

10-11.00

Satubaletti 3-5v.

Leena Heikkilä

Svenskbacka skola

 

 

 

 

SUNNUNTAI

10.00-11.00

Rope Skipping kouluikäisille

Tarja Mahkonen/Heidi Kröger

Sompion koulu, juhlasali

11.00-12.15

Oneida, Tanvo 14-17v

Tarja Mahkonen

Sompion koulu, juhlasali

14.00-14.45

Prinsessajumppa 3-5v.

Jemina Nieminen

Kalevan koulu

14.45-15.30

Ninjajumppa 3-5v

Jemina Nieminen

Kalevan koulu

15.30-16.30

Voimistelu 7-9v.

Jemina Nieminen

Kalevan koulu

16.30-17.15

Showtanssi kouluikäisille

Emilia Jakonen

Kalevan koulu

17.15-18.00

Perheliikunta: Lapset 2-4v & vanhemmat

Emilia Jakonen, Jenni Marstio

Kalevan koulu

17.00-18.00                     JV  Minivalmennus 2013-2014**  Anna Arffman    treenihalli (Moukarinkuja 6, Tuusula)

 

 

* Kaikille yhteinen ja avoin ryhmä, jossa treenataan lajiominaisuuksia

** mahdollisuus treenata 2krt/vko

 

Katso tuntikuvaukset täältä.

PDF-tiedostoLanu viikko-ohjelma 18-19.pdf (122 kB)
Tulostettava pdf-version lasten ja nuorten viikko-ohjelmasta
Laatikkoleikkejä
Perheliikunta Gymaestradassa
Tanvo-ryhmä