Viikko-ohjelma ja tuntikuvaukset

LAPSET JA NUORET, syksy 2019

MAANANTAI

16.30-17.30 Kurkelan koulu

Tanssillinen voimistelu 6-8v.

Melissa Luotonen, Vilja Luomi

16.30-18.00 Kurkelan koulu

Tanssillinen voimistelu 12-16v.*

Leena Heikkilä

17.30-19.00 Kurkelan koulu

Tanssillinen voimistelu 15-18v.*

Tarja Mahkonen

17.00-18.00 Savion koulu

Minibicci 2014-2016

Camilla Bergström

17-18.30 Savion koulu

Minibicci 2011-2013

Hanna Tikkanen, Carla Vesto

17.15-18.00 Kalevan koulu

Temppuparkour 5-7v.

Touko Pylkkänen, Nette Laaksonen, Otto Koskikallio

18.00-18.45 Kalevan koulu

Temppuparkour 6-9v.

Touko Pylkkänen, Nette Laaksonen, Otto Koskikallio

18.45-19.45 Kalevan koulu

Freegym 8-11v.

Touko Pylkkänen, Nette Laaksonen, Otto Koskikallio

TIISTAI

16.00-18.00 Jaakkolan koulu

Tanssillinen voimistelu 12-16v. lisätreeni*

Leena Heikkilä

16.30-17.30 Ahjon koulu

Tanssillinen voimistelu 9-11v.*

Melissa Luotonen, Vilja Luomi

18.30-19.15 Kalevan koulu    

Showtanssi kouluikäisille

Emilia Jakonen

KESKIVIIKKO

16.30-17.30 Sompion koulun juhlasali

Perhesportti

Emma Juga

17.00-17.45 Svenskbacka skola

Temppujumppa 3-5v.

Eveliina Ohtonen, Nette Laaksonen

17.45-18.30 Svenskbacka skola

Temppujumppa 5-7v.

Eveliina Ohtonen, Nette Laaksonen

TORSTAI

16.30-18.00 Jaakkolan koulu

Tanssillinen voimistelu 12-16v. lisätreeni*

Leena Heikkilä

17.00-18.00 Nikkarin koulu   

Rope skipping

Tarja Mahkonen

17.00-18.00 Päivölänlaakson koulu

Minibicci 2011-2013

Hanna Tikkanen, Carla Vesto

18.00-19.30 Nikkarin koulu   

Tanssillinen voimistelu 15-18v. lisätreeni*

Tarja Mahkonen

PERJANTAI

17.00-17.45 Kalevan koulu

Keijujumppa 3-4v.

Eveliina Ohtonen, Senja Laine

17.45-18.45 Kalevan koulu    

Keijujumppa 5-6v.

Eveliina Ohtonen, Senja Laine

SUNNUNTAI

10.00-10.45 Sompion koulun juhlasali

Ninjajumppa 3-5v.

Tarja Mahkonen, Anni Lahti, Inka Laine

10.45-12.45 Sompion koulun juhlasali

Tanssillinen voimistelu 15-18v. lisätreeni*

Tarja Mahkonen

12.45-13.45 Sompion koulun juhlasali

Tanssillinen voimistelu 9-11v. lisätreeni*

Melissa Luotonen, Vilja Luomi

13.45-14.45 Kalevan koulu

Voimistelukoulu 7-9v.

Jemina Nieminen, Senja Laine

14.45-15.30 Kalevan koulu

Prinsessajumppa 3-5v.

Jemina Nieminen, Senja Laine

15.00-16.00 KNV halli

Minivalmennus JV 2015-2016

Klaudia Leppäaho, Vilma Romppainen

16.30-17.15 Kalevan koulu

Perheliikunta 1-3v.

Jenni Marstio, Emilia Jakonen

17.15-18.00 Kalevan koulu

Perhetemppuilu 4-6v.

Jenni Marstio, Emilia Jakonen

 

* Tanssillinen voimistelu 9-11v. ryhmässä voi harrastaa kaksi kertaa viikossa ja tanssillinen voimistelu 12-16v., ja 15-18v. ryhmissä kolme kertaa viikossa. Kaikissa ryhmissä voi halutessaan osallistua esiintymisiin ja kilpailuihin.

 

VALMENNUSPUOLEN AVOIMET RYHMÄT

MINIBICCI 2011-2013 & 2014-2016 JA MINIVALMENNUS JV 2015-2016 ovat esivalmennusryhmiä, joiden toiminta tähtää seuramme kilpa-aerobicin tai joukkuevoimistelun valmennusryhmiin. Minivalmennus on ensimmäinen askel kilpavoimistelijan polulla ja siihen voi siirtyä lasten perusliikuntaryhmistä tai tulla suoraan - kaikki ovat tervetulleita!

JOUKKUEVOIMISTELUN HARRASTERYHMÄT LIANA (2007-2008) & LUX STARA (2009-2010) Liana H ja Lux Stara ovat joukkuevoimistelun valmennusryhmiä, jotka harjoittelevat 2-3 kertaa viikossa ja esiintyvät Stara-tapahtumissa ja/tai kilpailevat harrastesarjan kilpailuissa. Ryhmiin otetaan uusia voimistelijoita alkukaudesta (elo-syyskuu & joulu-tammikuu). Lisätietoa joukkuevoimistelu@keravanvoimistelijat.fi.

Lasten ja nuorten harrasteryhmien viikko-ohjelma, syksy 2019

PDF-tiedostolanu viikko-ohjelma.pdf (128 kB)
Lasten ja nuorten harrasteryhmien viikko-ohjelma, syksy 2019